• Ya yok be oğlum takılıyoruz, ne sevgilisi.
  • Ben ona ilişki istemediğimi söyledim.
  • Kırmızı çizgilerim var benim, istediğimle takılırım.
  • Sevgili değiliz ya.

Bu yukarıda ki örnek cümleler daha da çoğaltılabilir. Hepsi de kendilerince free takılan beylerin cümleleri. Bu arkadaşlar sözüm ona hızlı yaşamak isteyen, ilişki aramayan kişilerdir. Uçanı kaçanı diye tabir ettiğimiz kalıbı destur edinmişlerdir. İşin en ilginç tarafı da aslında böyle olmamalarıdır. Hani bir erkek ortamında ilişkilerinden, medeni durumlarından bahsederlerken böyle konuşurlar. Fakat argo tabirle; bunları kapaklayan kızlar vardır.

Burada suç bizim erkeklerin değildir. Tüm olay kızların kusursuz av yeteneğinden kaynaklıdır. Erkeklerimiz bir keklik misali tek tek avlanırlar. İşin acı tarafı da bunun farkına varamazlar, vardıklarında ise her şey için çok geçtir. İşini bilen kızlarımız, çocuğun kendisini özgür sanmasını sağlar. Halbuki her geçen gün bu özgürlük git gide kısıtlanır. Son darbeyi ise emin olduklarında vururlar, bizim çocuklarda nasıl bir işe bulaştıklarını ancak o zaman anlarlar.

İlk başlarda kızlarımızda ‘’ takılıyoruz ‘’ ayağına yatarlar. Bağlanmak istemeyen bir erkek ne ister ? Gel deyince gelen, git diyince giden bir karşı cins. Bu aktivite süresince beraber vakit geçirmeler artar. Çocuk söylemleriyle ‘’ sadece takıldıklarının ‘’ altını bir çok kez çizer. Kızımız da bu sözleri yemiş gibi yapıp, içlerinden üstünü çizerler. İstenilen sonuca ulaşmak için belirli bir süre aptala yatmanın hiç bir zararı yoktur. Ne de olsa avını korkutmamalıdır. Zaman geçtikçe ufak ufak hayata müdahaleler başlar.

Kiminle konuşuyorsun sen ?

Ne yazdı ?

Biriyle mi buluşacaksın ?

Kiminle buluşacaksın ?

Bu ve benzeri soru kalıpları şiddetini her geçen gün arttırır. Erkekte yavaş yavaş olayın farklı yerlere gittiğini anlamaya başlar. İlk başlarda gel dediğinde gelen, git diyince giden kişi gitmiş; aksine daha uzun süreler vakit geçirilen bir kız gelmiştir.

ask Erkeği Düz Ovada Avlarlar Erkeği Düz Ovada Avlarlar ask

Avımızın esas kapana kısılışı ise; artık ‘’ gelme ‘’ diyememe aşamasıdır. Bildiğiniz adı konmamış ilişkinin evresidir bu. Kızımız çocuğumuzun sosyal ağlarını inceleyebilir, telefonuna bakabilir hatta ve hatta mesajlarını bile okuyabilir.

Ve casanova’mız istediği gibi yazışamaz edemez. Erkek arkadaşlarıyla sosyal ağlarda bile açık açık konuşamaz. Eskiden şuna şöyle yazdım, şununla böyle konuştum diyen çocuk gider yerine sıradan konuşmalar yapan birisi gelir. Çareyi ise telefonla konuşarak halletmeye çalışır. Yandan başka kızlarla yazışmak yerine artık aramalara yönelmiştir. Eee tabi eski alışkanlıklardan da kolay kolay vazgeçemez. Erkek muhabbeti denilen şeyin cazibesi onu cezp eder ve telefonda anlatmaya devam eder.

Ama sözde sevgili olmadığı kızdan o kadar korkar ki; sosyal ağlarda yada mesajlaşma applerinde; arkadaşı bahsettiği kız hakkında bir şey dese hemen onu arar ve uyarır.

Her erkek belirli dönemlerinde ‘’ free ‘’ takılmak ister. Bunu başarabilenlerimiz olduğu kadar kurban olarak verdiklerimizin sayısı da çoktur. Bir bakarlar kendilerini adı konmamış bir ilişkinin içinde bulurlar. İpleri her geçen gün karşı cinse verirler. O başta atıp tutan erkek gitmiş, artık sözde takıldığı kişiden çekinen biri gelmiştir.

Sonuç;

  • Kadın milletinden korkun arkadaşlar
  • Olayın büyüsüne kapılıp gözleriniz körelmesin. Gerçekleri görün, bu durumlarda en başta ipi koparmak en kolay yoldur.

You May Also Like