Herkese merhaba. Maalesef uzun süredir uyku problemi çekmekteyim. Hayatımda stresli bir dönemden çıktım ve moralim yerine gelmeye başlasa bile bazı şeylerin geçmesi biraz daha zaman alıyor. Özellikle Pazar günleri ne yaparsam yapayım bir türlü uyuyamıyorum. Ve bu durum aylardır böyle sürmekte. Cumartesi gecesi erken yatayım, sabahlayayım, Pazar günü ağır spor yapayım, kendimi yorayım, hafif yemekler yiyeyim, kafein tüketmeyeyim falan hiç biri etki etmiyor. Durum öyle bir hal aldı ki; saat 20:00-21:00 sularında yorgun olup, vücudum artık uyu diye çığlık atsa da bütün gece yatakta dönüyorum. En iyi ihtimalle sabah 05:00’e doğru sızıp sabah 6:30-6:50 arasında kalkıyorum. Anlayacağınız feci bir uykusuzluk durumum mevcut. Pazar günlerinin geceleri böyleyken, bayram tatili itibariyle normal düzenimde şaşmış bulunuyor. Bu kısmı inşallah toplayacağız fakat enerji düşüklüğüne bir çözüm aramaya başlamıştım. Derken bir arkadaşım keçiboynuzu özünü tavsiye etti. Çocukluğumdan beri aktarlarda filan keçiboynuzunu görürüm ve hoşuma gitmez. Çocukluktan kalan saçma bir histir bendeki. Hayatımda bir kaç kere tüketmişimdir ve bir daha da aramamışımdır.

Ülkemizde bol bol üretilen keçiboynuzu satın alınması oldukça kolay bir besin. Yıllar geçtikçe keçiboynuzundan bir çok farklı ürün piyasaya çıkmaya başladı. Arkadaşım bağışıklığını güçlendirmek ve balgam sökücü özelliği için keçiboynuzu kullanıyordu fakat bu ürünün enerji verici özelliği de bulunmakta. Hatta internette keçiboynuzunun yararları veya faydaları diye aratacak olursanız cinsel güce de etkisi olduğunu görürsünüz.

Eskiden gelen bir alışkanlığım olan; ekşi sözlükte yorumlara bakma huyumdan vazgeçmedim ve keçiboynuzu hakkında yazılanları ekşi sözlükte de arattım. Bir arkadaş sporcular için şu tarifi vermiş;

10 kaşık soğuk pres tahin -5 kaşık keçiboynuzu özü -1 tam dolu yemek kaşığı doğal bal.

Dedim ne kadar etkili olabilir ki ? Tamam tahin ve balın da maşallahı vardır da, ne olabilir ? Özellikle uyuyamadığım günlerde ben bunu Sek Quark Proteinin içine katıyorum. İlk başta Sek Quark Proteini kaseye döküyorum ve iyice kaşıkla karıştırıyorum. Biraz daha sıvı hale geldikten sonra yukarıda ki malzemeleri içine koyup, karıştırmaya devam ediyorum.

Tadı hiçte fena olmadığını söyleyebilirim. Her gün tüketilmesini önermiyorum fakat enerjiye ihtiyacınız anlarda kesinlikle işe yaradığını söyleyebilirim. Mesela dünden örnek vereyim yine hiç uyumadan işe gitmem gerekti. Gitmeden öncede bu karışımı içtim. Öğlene kadar gayet iyi şekilde idare ettim. Uykusuz falan değildim fakat öyle uyumuşta enerjiye sahipmişim gibi de değildi. Öğlen yemeğinden sonra bir yarım saat uyku bastırdı, yalan söylemeyeyim. Ardından ise yine hiç bir şey yokmuş gibi günü kapattım.

Peki uykunuzu aldığınız zaman ne oluyor ? Bunu da bir kaç kere test ettim. Gayet gün boyu enerjiye sahip oluyorsunuz. Bu karışımı ilk kullandığım da; hafif bir öksürük oldu. Bunun sebebi de ciğerlerin temizlenmesiydi. Sizi de bu aşama biraz rahatsız edebilir ama yararlı bir şey olduğunu bilin. Cinsellik olarak bir faydası var mı ? Var. Yani enerjiniz artıyor, okuduğum bir kaç makalede testosteron seviyesini arttırdığı söyleniyor. Yine de kararında tüketilmesinde fayda olduğunu belirterek, ihtiyaç durumunda bu karışımı kullanabilirsiniz arkadaşlar.

You May Also Like