Bir kaç gündür aynı cafeye takılıyorum. Ve verdiğim siparişlerde çoğunlukla aynı ( Türk kahvesi, soğuk su, nargile, çay ). İnsan yurtdışında olunca, böyle basit şeyleri özleyebiliyor. Her gün her gün gidince ve habire sipariş verince, iyi kötü mekan sahibiyle de garsonlarla da bir muhabbetiniz oluyor. Yer Türkiye olunca ise olay farklı boyutlara varabiliyor. Mesela benim bu esnaf kardeşim oldukça düşünceli. Yurtdışında böyle düşünceli esnaf pek bulamazsınız. Ben hiç karşılaşmadım.

Geçtiğimiz gün gittiğim bir kaç saat oturdum, çayı tazelemesini istediğimde adam bir içeri gitti sonra tekrar yanıma geldi. Kardeşim ben sana bu çayı vermeyeyim kalan çay, bayatlamıştır. Başka bir şey istersen sıcak filan verebilirim ama dedi. İyi eyvallah dedim başka bir şey istedim. Hadi bunu yapabilirler ama bugün başıma gelen, hayatımda ilk defa gerçekleşiyor. Bir kaç saatlik nargile içimimden sonra közleri yenilemesini istedim. Adam geldi ve dedi ki; kardeşim çok fazla içtin yenilemeyim zararlı. Vay arkadaş dedim, şaka mı bu ? Adamın işi nargilecilik ve bana fazla içtiğimi söylüyor. Hani nargile filan bitmiş değil dedim; abiciğim közün mü bitti ? Yok dedi elimde köz varda bir kaç gündür geliyorsun çok içiyorsun boşver yenilemeyeyim yarın içersin.

Ben şok, ben iptal. İyi tamam seni mi kıracağım bari çayları yenile dedim. Şu hayatımda sağlığımı düşünen bir nargilecim eksikti o da oldu sevgili arkadaşlar.

Sizlerin başınıza hiç böyle bir olay geldi mi bilmiyorum ama ben oldukça tuhaf karşıladım.

 

You May Also Like