Marvel’ın en son filmi Doctor Strange‘e gitmediyseniz gidin arkadaşlar. Gideli bir kaç hafta olmasına rağmen anca konusunu açma fırsatı buluyorum. Sebebi ise ” mazi kalbimde yaradır ” formatında. Öncelikle başrolde oynayan Benedict Cumberbatch’ın performansı çok iyiydi. Yani adam gerçekten iyi bir oyuncu. Strange’ın kişiliğini çok güzel yansıtmış. Yoksa film öyle harikalar yaratacak boyutta değildi. Bunun en büyük sebebi ise (bana kalırsa), bu karakterin diğer kahramanlara göre farklı olmasından kaynaklanıyor. Ve doğruyu söylemek gerekirse Doktor Strange karakteri o kadar fazla bilinen bir karakter değil. Hiç değilse ülkemizde bir örüm adam, demir adam, kaptan amerika vb. gibi kahramanlar kadar bilinmiyor. Bu karakterin hikayesini öğrenmek için oldukça güzel bir film olduğunu söyleyebilirim. Film beni öyle ” aman tanrım bu nasıl bir film ” moduna sokmadı. Hani Iron Man karakterini normalde sevmesem (önceleri) filmini izlediğim zaman 2. filmi çıksında izleyeyim modunda geziniyordum. Bu film için bunu söyleyemem.

Gelelim ” mazi kalbimde yaradır ” kısmına, belki hatırlarsınız filmle beraber ülkemizde doktor strange’in çizgi romanı da satışa çıktı. Bu çizgi roman geçtiğimiz günlerde biraz sitemle yazdığım Arka bahçe yayıncılığa ait. Arkadaş normalde bu adamlardan çizgi roman almayacaktım çünkü illalah ettirmişlerdi. Filmin gazıyla hemen D&R’a gittim ve 27 TL bayıldım. Düşünün internetten sipariş etsem biraz daha ucuza kapatmak varken, satış fiyatından çizgi romana sahip oldum. Oldum da olmasına da bu birliktelik çok kısa sürdü. Ben diyeyim 10 dakika siz diyin 15 dakika.

Sinema ve bu kısa alışveriş sonrasında taksiye atladım ve evime doğru yol aldım. Almaz olaydım 🙁 Maalesef taksiden inerken büyük poşetleri alıp, Doktor strange çizgi romanını takside unuttum. Bildiğiniz evlat acısı gibi koydu. Koyan ise 27 TL filan değil. O kadar almayacağım dediğim çizgi romanı alıp unutmam.

You May Also Like