Hi guys ! Daha önce Date A Live hakkında iki farklı konu ele aldım. İlki Date A Live hakkında genel bilgiler içerirken, diğeri ilk sezonu tamamladığımda ele almıştım. Aslına bakarsanız Date A Live, 1 ve 2. sezondan sonra uzunca bir süre sesini soluğunu kesmiş bir animeydi. Sanırım benim şansıma bu sene 3. sezon yayınlandı ve bitti. Bu yazımda da Date A Live’in 2. ve 3. sezonunu ele almak istiyorum. Ayrı ayrı konu açmak yerine, iki sezonu da Date A Live İnceleme olarak derlemek istedim.

Date A Live ilk sezonundan sonra, eee konu hep böyle mi devam edecek diye düşünebilirsiniz. Dünya da, uzay patlaması alarmı verilecek ve kahramanımız Itsuka, ruhla yakınlaşıp onun ruh gücünü emecek. Mantık tamamen bu ve böyle devam ediyor gibi gözüküyordu. İkinci sezonun başlarında da, Yuzuru ve Kaguya Yamai kardeşlerin kavgasına tanık oluyoruz. Bu kardeşlerin hikayesinde biraz duygusallaşabilirsiniz. Hani ailelerde kedi köpek gibi kavga ettiğimiz kardeşimiz vardır ya, bunlarda aynı şekildeler. Birbirlerine karşı öldüresiye kapışsalarda, birbirlerini gizliden gizliye değer veren ve seven ikiz kardeşler. İlk sezondan eklenen Yoshino karakterimizde bu sezonda karşımıza çıkıyor. Zaten 3. sezonda da bu arkadaşla devam ediyoruz. Bana kalırsa oldukça sevimli bir karakter. Yurtdışı figür sitelerinde de çok güzel figürleri mevcut. Eğer figür koleksiyonuyla filan ilgileniyorsanız Yoshino karakterinin figürlerine bir göz atın derim. Bu konu hakkında önerebileceğim site ise; Amiami olacaktır.

Date A Live İnceleme natsumi

Date A Live 2. sezonunda karşımıza; Miku Izayoi gibi bir karakter çıkıyor. Aslına bakacak olursanız bu karakter sezonun büyük çoğunluğunu elinde tutuyor. Kendisi erkeklerden nefret eden bir idol. İşin kötü tarafı ise bu idolün, şarkılarıyla etrafındakileri etki altına alma özelliği mevcut. Itsuka alıştığımız görevi olan, randevuya çıkıp ruhları mühürleme görevini gerçekleştirmesi oldukça zor bir hal alıyor. Date a Live 2. sezonda, çarşı pazar karışıyor sevgili arkadaşlar. Konunun biraz daha derinleşmesini sağlayacak öğeler animeye dahil oluyor. Mesela Sir Isaac Ray Pelhem Westcott adında bir karakter ve oluşumuyla karşılaşıyoruz. Kısacası bu arkadaşa Ike diyorlar. Bu karakter ve Tooka üzerinde ki planları animeyi farklı bir boyuta getiriyor. 2. sezonundan 3. sezonuna kadar yıllar geçtiğini düşününce, bu animeyi sevenler nasıl beklediğine şaşırıyorum. Çünkü Date a Live o basit konusundan farklı yerlere evrilmeye başladığı izlenimini alıyorsunuz.

Date A Live İnceleme kurumi

Derken benim şansım olan Date A Live 3. sezon yayınlandı. İkinci sezon ile üçüncü sezonu ara vermeden izledim. Üçüncü sezon özellikle Origami’nin hikayesine tanıklık ediyoruz. Animemizin eğlenceli kısımlarında ise Natsumi adında bir ruh ile karşılaşıyoruz. Kendisi Itsuka’ı oldukça zorluyor. Hani eğlenceli bir karakter fakat ikinci sezonda ki konu derinliğini bir türlü bulamıyoruz. Yani Tooka ve Ike tarafında ki hikaye burada devam etmiyor. Anime yapımcıları sanırım uzun bir süre verince, bu konuyu unuttular. Yoksa başka bir açıklaması olamaz. Bu konudan devam etmek yerine, Origami üzerinden devam etmişler. Haa Origami üzerinden devam edilen hikaye kötü bir hikaye mi ? Hayır değil. Gayet başarılı ve güzel olmuş ama ikinci sezonda ki olay örgüsü yarım kalmış. Derken öyle yada böyle Date A Live 3. sezonda bitiyor. Eğer Date A Live 4. sezon gelmeyecekse, çok havada kalan bir final vermişler. Beklenilen bir son ile karşılaştığımızı söyleyebilirim. Hani finali zaten böyle olsun ama şaşalı bir final olmaması beni üzdü. İkinci sezonda ki olaylar devam edilebilir, açıklığa kavuşturulabilirdi. Umarım Date A Live 4. sezon gelirde, konu böyle ortada kalmaz.

Son olarak, bizim çılgın ruhumuz Kurumi’yi ara ara görmek bile animeye farklı bir hava kattı. Seviyorum seni Kurumi <3

You May Also Like