Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere çok ama çok kısa bir konuyu ele alacağım. Geçen günlerde ekran kartıma yeni bir güncelleme geldi. Geforce Experience kısmından güncellememi yaptım. Bu güncelleme ile mi alakalı tam bilmiyorum, belki de tamamen rastlantıdır fakat CS GO‘ya girer girmez fps kendisini 30’a sabitlemeye başladı.

FPS 30 sorunu için internette bir sürü video ve konu başlığı arattım. Çoğu bir kaç oyun içi kod vb. vermişler fakat hiç biri işe yaramadı. En sonunda yabancı bir sitede steamin silip, tekrardan yüklenmesi gerektiğini okudum. Sadece CS GO’da fps sorunu yaşadığımı da belirteyim, diğer online oyunlarda yine en yüksek kalitede filan oyunlarımı oynayabiliyordum.

Fakat en fazla oynadığım ve zevk alarak oyunun CS GO olduğunu düşününce, maalesef steami sildim. Ee silince haliyle oyunlarda gitti. İsterseniz oyunları yedekleyebiliyorsunuz fakat ben böyle bir şey yapmadım.

Steami sildikten sonra tekrar yükledim, CS GO‘yu sıfırdan yine indirdim ve bu sefer sorun çözülmüş oldu.

Eğer sizlerde de CS GO’da 30 FPS sorunu yaşıyorsanız ( daha önceden yüksek fps alırken birden bire böyle bir şey yaşadıysanız ) aklınızda son çare olarak bu yöntem bulunsun arkadaşlar.

You May Also Like