Hi Guys ! Bugün bir çizgi roman kitabı ararken, kendimi çiceksepetinde buldum. Birden bire, Arif’in Manchester’a attığı gole ararken, Songül Karlı’nın videosuna gelmiş gibi hissettim. Sonra beynimde şimşekler çaktı ve aydınlandım. Aylar önce ne zaman arabayla yolculuk yapsam, saçma sapan bir çiceksepeti reklamıyla karşılaşıyordum. Kısaca bahsetmek gerekirsek; sadece isimlerinde çicek olduğunu ve sitede daha farklı şeyler olduğundan filan bahsediyordu. Adamlar reklamlarda doğruyu söylemişler, aşağıya da çiceksepetinin reklamlarından birini koyuyorum. Eee gelelim asıl mevzuya, madem çiceksepeti hediye kısmını aktif etmiş bir göz gezdireyim dedim.

https://www.youtube.com/watch?v=9oeiGjRpdjM

Reklamlarda dedikleri gibi 10 binlerce ürün olayına keşke girmemiş olsalarmış. İhtiyacınız varsa ahşap sandık bile satın alabiliyorsunuz, durum o derece saçma geldi bana. Belki normal bir e-ticaret sitesi olsaydı, bu kadar ürün yelpazesi mutlu edebilirdi fakat kafamda ki çiceksepeti algısını bir türlü atamıyorum. Belki de bu benim vizyonsuzluğumdan kaynaklanıyordur 🙂

Bir çok kez çicek göndermek için sitelerini ve app’lerini kullandım. Özellikle zamanında sipariş verirseniz, ertesi gün veya gün içi teslimatlarının çok ekmeğini yedim. Haa masraflı mıydı ? Masraflıydı ama hepsine deydi. Keşke çiceksepeti bu kadar açılmasaydı. Bir diğer sözümde reklamlarına, lütfen şu reklamlarınızı biraz daha samimi yapın. Çiceksepeti gibi bir markanın reklamları bu kadar kötü olmamalı.

Yanlış hatırlamıyorsam, çiceksepetinin online alışveriş için farklı bir isimli sitesi daha vardı. Onu kapatıp tamamen çiceksepeti adı altında devam etmeye karar vermişler gibi gözüküyor. Eminim, benim bu kadar gömmeme rağmen bu siteyi kullanan vardır. Eğer çicek ve çikolata siparişlerinde ki gibi bir operasyon ağları varsa, başarılı olacaklarını düşünüyorum.

Ben yine de; çiceksepetini sadece çicek yollamak içi kullanırım gibime geliyor.Bu konuda da, biraz ürün alternatifini geliştirseler harika olacağını düşünüyorum. Instagramda yabancı firmaları örnek alabilirler, biraz daha kaliteli premium çicekleri ekleyebilirler.

Son olarakta; sitenize çizgi romanları da koymuşsunuz. Çizgi roman okuyuculuğu / yayıncılığının yayılmasını isteyen biri olarak size şu kadarını söylüyorum; diğer internet siteleriyle aranızda neredeyse 20 TL fark var. Bu fiyatlara satamazsınız. Biraz rakiplerinizi inceleyin, benden size söylemesi.

PS: Çiceksepetinden alışveriş yapanlardan biriyim, sadece bir müşteri olarak firmanın iyiliğini düşündüğümü belirtmek istiyorum 🙂

You May Also Like