Herkese merhaba ! Spor, düzenli beslenme ve zayıflama falan diye bir yazı yazdık ama şu Carlsberg Luna‘yı boş geçmeyeyim dedim. Arkadaşlar tamamen kutusunun renklerine aldandım ve Carlsberg kötü bir şey yapmaz ya diyerek bu Luna denilen zımbırtıyı satın aldım. Almaz olaydım. İçtikten sonra şöyle bir yorumlara baktım bildiğiniz herkes birbiriyle zıt fikirde. Kimisi bayılırken kimisi de benim gibi nefret etmiş. Hani ya fena değil diye cevap verene rastlamadım. ( abartıyor olabilirim ).

%5’lik alkol oranına sahip olan Carlsberg Luna‘nın belki en iyi yanı bu olabilir. Hani gidip 3.9 gibi bir oran koymamışlar. Dry hopping tekniğiyle şerbetçi otu bu biraya katılıyor. Hani şişesini veya kutusunu okuduğunuz zaman çiçeksi, meyvemsi bir lezzet sunar diyor fakat ben içerken böyle bir tat almadım, alamadım. Fiyat olarak Migros’tan 30 TL’e bir tane denemek için almıştım ki iyi ki bir tane almışım.

Hayatımda tadından dolayı bitiremediğim bira oldukça azdır. Bildiğiniz yarısına zar zor geldim ve bıraktım. Kendi kendimi sorguladım. Neden bu eziyeti kendime yapıyorum. Carlsberg Luna‘yı bitirsem bana ödül mü verecekler ? Yooo vermeyecekler. Eee o zaman diyerek, tenekedeki birayı döktüm ve attım.

Çiçeksi, meyvemsi bir tat arıyor olsam Blanc’ı içerim. Mesela sevdiğim biralardan biridir. Kimsenin zevkine karışmak istemesem de, umarım Carlsberg bu hatadan kısa sürede döner. Biz seni orijinal tadın için seviyoruz yeşil güzellik, yapma böyle.

Bu bira hakkında tek tavsiyem şu olacaktır; eğer cebinizde fazla paranız yok ve hani gecenizi bir iki birayla kapatmak istiyorsanız bu tercih edeceğiniz bira olmasın. Bırakın riske atmayın bira sayınızı. Yook ben bir kaç tane alacağım arada şunu da deneyim kafasındaysanız, o zaman satın alın bu mereti.

You May Also Like