Hello guys ! Geçtiğimiz günlerde Netflix’te yakında gelecek içerikleri incelerken Britney Spears‘ın bir belgeseli çıkacağını gördüm. Fragmanı filan izledikten sonra hatırlatıcımı işaretledim. Britney vs Spears‘i geçte olsa bir kaç gün sonra izleme fırsatını bugün buldum. Sıcağı sıcağına fikirlerimi yazmak istemediğimden CS:GO’da iki tane rekabetçi maçı attım ve şimdi bu yazımı sizlerle paylaşıyorum. İlk başta şunu söylemek istiyorum ki; isim gerçekten çok yaratıcı olmuş. Britney vs Spears. Belgesel içeriği bakımından 2 sene önce böyle bir içerik yaratmayı iki kişiyle başlıyor. Zaten belgeselin yapımcıları da kendileri. Britney Spears‘ın senelerdir süren bir veraset muhabbeti mevcut. Konunun pek hakimi olmasam da; gazete haberlerinde filan görüyordum ve geçiyordum. Bir ara Free Britney olayı öyle bir gündeme geldi ki, bu nedir diye okumaya başladım. Okuyunca insan ister istemez şaşırıyor. Tabi bazıları komplo teorisi filan diye yorumluyorsunuz. Sadece bu olay hakkında şu en başından beri benim açımdan saçmaydı; bu kadın çalışıyor fakat tüm söz hakları babasının elinde. Hani Britney vs Spears’ı izleyene kadar ben olaya çok yalın baktığımı da fark ettim.

Veraset olayı öyle bir hal almış ki; abiyene tabirle işemeye bile babasının izniyle gitmesi gerekiyor. Milyonlarca dolar kazanıyorsunuz, yarış atı gibi oradan oraya gidiyorsunuz fakat paranızı kullanamıyorsunuz. Çocuğunuza bir şey almak istiyorsanız bile babanızın onayı gerekiyor. Babanız istediği kişiyi işe alıyor istediğini kovabiliyor. Arkadaşısınız ve sizi sevmedi mi ? Bir uzaklaştırma kararıyla sizi kadının hayatından çıkarıyor. Yani yaşamayın daha iyi. 2007 yılından beri bu kadın bunları yaşamış. Bildiğiniz modern köle. Belgeseli izlerken acayip sinirlendiğimi itiraf edeyim. Belgesel boyunca tanıdıkları hakkında röportaj yapılıyor. En sonunda ise Haziran 20212’de ki mahkemede ki sözleri yer alıyor. Kadın orada bir konuda haklı; ben iyi değildim harikaydım diyor. Gerçekten Britney Spears‘ın Britney Spears olduğu yılları bilenler buna hak verecektir.

Bu kadının sahne şovları, çıkardığı hitler tam bir efsaneydi. Justin olayından sonra çöküşe geçmesi ve ardından gelen veraset olayı ile kadını sildiler. Sildiler diyorum fakat yine de milyonlar kazandırmaya devam eden altın yumurtlayan bir tavuk kendisi.

Belki benim çocukluğumun starı olduğu ve o zamanlar her şeye bu kadar kolay ulaşamadığımız için bizim nesil için farklı geliyor. İstediğiniz zaman istediğiniz klipleri izleyebileceğiniz bir ortam mevcut değil. Dergiler Blue Jean dergisi, yabancı kanallar, winamp falan dönemleri.

Benim için Britney Spears dendiği zaman gözümde canlanan hali Overprotected’dir.

Şuan bu kadının instagram paylaşımlarını veya halini görünce ister istemez üzülüyorum. Fakat yaşadıklarına göre yine iyi olduğunu söyleyeyim. Ben olsam intihar ederdim herhâlde. Haa görüntü bakımından, hangimiz yaşlanmadı ki.

Britney vs Spears belgeseline dönecek olursak; çok kaliteli bir yapım olmamış. Bu belgesel daha iyi yapılabilirdi. Ayrıca belgeselde bir kadın vardı; habire bunun hakkında konuşamam vb. diyordu. Madem konuşamıyorsun o zaman bu yapıma almasalardı diye de sinir oldum. Tamam bir iki şey söyleyemeyebilirsin de her şeyde bir gizem yok efendim uğraşamam filan tavırları sıkıcı olmuş.

Şu yukarıda paylaştığım klibi izleyince o günlere dönmek istedim bee..

İnşallah yılları çalınan Britney Spears bundan sonra mutlu olur. Ve Haziran ayında dediği gibi; buna onu yaşatanlar başta babası dahil hepsinin yargılanmasını ben bile istiyorum. Hangimiz sana aşık olmadı ki zamanında çılgınlar gibi be Britney..

You May Also Like