Merhaba arkadaşlar. Sizlerle bugün ülkemizin kaliteli DJ’lerinin yer aldığı bir projeden bahsetmek istiyorum. Belki youtube da gezinirken Beat’meyen Kapışma ile karşılaşmışınızdır. Ben Mahmut Orhan‘ın şarkılarını dinlerken önerilerden keşfettim ve düşünceye, uygulamaya hayran kaldım. Üstüne üstlük video başlığında Cem Yılmaz olduğunu görünce, hayırdır inşallah dedim 🙂

Beat’meyen Kapışma’nın mantığını biraz detaylandırmak gerekirse; 4 grubumuzun ve yarışımacıları var . Bunlar Mahmut Orhan, İlkay Şencan, Lunar Plane ve Sezer Uysal; bu isimler zaten alanında ülkemizde kendini kanıtlamış, uluslararası piyasada başarılı işler ortaya koyan kişiler. Fikir şu; bu 4 grubumuzun 2 şer yarışmacısı jüri tarafından verilen sample üzerinde çalışıyorlar. 3 saat sonunda ortaya yeni bir şey çıkarıyorlar. Konuk jürimiz de hepsini dinleyerek birinciyi belirliyor.

İlk bölümün jürisi Cem Yılmaz olmuş. Bazı yerlerde ki esprileri bayağı olsa da Cem Yılmaz, Cem Yılmazdır 🙂

Ortaya çıkan çalışmaların biri haricinde ben beğendim. Yorumlara baktığım zaman ise; açık ara 3. çalışma ( Barlas & Mert )’in çok beğenildiğini gördüm. Gerçekten parçayı al yayınla iş yapar.

Beğenmediğim çalışma bile baştan savma değil. Mahmut Orhan‘ın tanıtım yaparken dediğine göre; yıl boyunca 10 bölüm çekilmesi kararlaştırılmış. Umarım daha proje daha da uzun sürer çünkü ilk bölüme baktığınız zaman kalite akıyor. Prodüksiyon, editler, çekimler, ortamlar Türkiye’de ki televizyon kanallarına ders olarak okutulsun. Beat’meyen Kapışmanın başından sonuna kadar kalite kokuyor. İlk bölümün sonunda kazanan Lunar Plane ekibi Yiğit Karakaş ve Batıkan Abız oldu. Sezer Uysal’ın ekibinin parçası için Cem Yılmaz ne diyorsa kesinlikle katılıyorum. Sabah 06 Almanya, Mercedes kulüp.

Bu yazıyı yazarken aklım yine eskilere gitti. Yıl 2018’e girerken Bağdat Caddesinde ki Vakko caddesinde Mahmut Orhan sahne almıştı. İlk canlı dinleyişim yoldan geçerken olmuştu 🙂 Şaka bir yana yıllar ne hızlı geçiyor arkadaş ya.

İlgili bölümü izlemek için aşağıda ki uzantıyı kullanabilirsiniz. İyi seyirler.

You May Also Like