Hi guys ! Sizlere rötarlı bir şekilde keşfettiğim ve bitirdiğim bir anime olan Akame Ga Kill‘den bahsetmek istiyorum. İlk bölümü 2014 yılında yayınlanan bu animeyi, 7 yıl sonra keşfedip sizlerle paylaşmakta benim yüzsüzlüğüm 🙂 Akame Ga Kill nedir ? Tatsumi adında köyde yetişmiş ve 2 arkadaşıyla beraber imparatorluğun başkentine giderek para kazanmayı amaçlayan bir çocuğun hikayesiyle başlıyoruz. Bu üç arkadaş başkentte para kazanıp, yoksul köylerine yardım etme amacını güdüyorlar. Yolda baş karakterimiz Tatsumi iki arkadaşıyla yollarını kaybediyor ve ayrılmak zorunda kalıyorlar. Tatsumi başkentte orduya katılmak istemesine rağmen bazı sebeplerden katılamıyor ve karşılaştığı Leone adlı bir kızın tuzağına düşüyor. Tuzaktan kastım öyle kötü bir şey değil; sadece tüm parasını kıza kaptırıyor. Gece yarısı yol kenarında yatmaya hazırlanırken, varlıklı bir araba duruyor ve kendisini evine davet ediyor. Hikaye davet edildiği akşamında ev sahiplerinin suikasta uğramasıyla başlıyor. Suikastı gerçekleştiren Night Raid adlı bir grubun Tatsumi’yi de ele geçirmesiyle farklı bir boyuta evriliyor. Buralarda spoiler olmaması adına belli noktaları atlıyorum.

Akame Ga Kill akame

Night Raid; imparatorlukta varlıklı ve önemli kişilere suikast düzenleyen bir örgüt. Bu örgütte imparatorluğa karşı devrim yapmaya amaçlayan başka bir organizasyonun suikast birliği diyebiliriz. Tatsumi bu örgüte girerek, görevleri yerine getirmeyi başlıyorlar. Burada bir kilit nokta ise; bundan yüzyıllar önce yaşamış imparatorun özel silahlar yaptırmasıyla alakalı. İmparator silahı denilen bu silahların farklı özellikleri mevcut. Silahları da uyumsuz kişiler kullanamıyor. Kısacası imparator silahı kullanmak için; silahla birbirinize uyumlu olmanız gerekiyor.

Bu seriye başlarken feci bir spoiler yedim. Size sadece şunu diyeceğim ölümlerin olduğu bir seri yani öyle karakterler ölüyor ki şaşırabilirsiniz. Haa hiç bir ölümün beni üzmemesi de sanırım yediğim spoiler ile alakalı. Akame Ga Kill‘e adını veren Akame’de Night Raid adlı suikast birliğinde yer alan bir karakterimiz. Kendisi bir kılıç ustası ve doymak bilmeyen bir hanım kızımız. 24 bölümden oluşan animeyi izlerken kafamda şu soru geçti; Neden Akame Ga Kill ? Yani ismi böyle olduğu zaman baş karakterin Akame olmasını ve onun hikayesiyle yoğrulmasını beklersiniz. Bu animemiz ise pek öyle değil. Evet, Akame’nin hikayesine tanık oluyoruz ama bir ana karakter gibi değil. 24 bölümün son 5 bölümünde filan Akame’nin geçmişi hakkında bir şeyler öğreniyoruz.

Peki neden Akame Ga Kill‘i izlemelisiniz ? Esdeath adında bir kötümüz var. Aşağıda göreceğiniz bu hanım kızımız şahsen beni çok etkiledi. Hani yemişim devrimi, örgütü Esdeath için satardım herhâlde. İşte bu sebepten benden bir Tatsumi olmuyor. Netflix’te bulabileceğiniz Akame Ga Kill‘i öneririm, ayrıca spotify’da soundtrackları mevcut. Bence animenin soundtrackları da oldukça güzel.

Akame Ga Kill esdeath

You May Also Like